Leden 2014

Noc

18. ledna 2014 v 17:46 Zajímavosti
Noc
Noc je považována od 10 hodin večer do 6 ráno. V 6 hodin se, ale přece už rozednívá. A noc někdy začíná už ve 4 hodiny odpoledne nebo taky v sedm večer.
V noci někdo odpočívá a někdo mezitím žije, když přes den spí. V noci lidé přemýšlejí mají čas, krátí si své chvíle čtením, chatováním, koukáním se na filmy či jiní flámují do rána, baví se se svými známými.
U mě noc vypadá jinak. Když nastane noc, začínám v sobě nacházet sílu učit se. Cítím se plná energie, tedy do chvíle, kdy už nevidím na písmenka v knížkách. :D
Obvykle si sednu do pokoje a koukám se na nějaký film nebo sedím v posteli a čtu si nějakou zajímavou knížku.
A když zalehnu, pár minut ještě poslouchám písničky v posteli, poté přemýšlím nad různými věcmi. Vybavuji si je nebo jen tak sním. Sním o budoucnosti nebo o věcech, co tuším, že se nestanou. Přesto je však krásné o nich snít.
Noc je pro některé magickým okamžikem nebo taky ne. Může to být symbol odpočinku či povyražení. Noc je symbolem čehokoliv, co nám dodává sílu.
V noci můžeme zažít neuvěřitelný sen, dobrodružství nebo se taky dobře prospat. Noc znamená pro všechny něco jiného. Neexistuje jeden názor. A to je možná dobře.
Noc je protkaná smyslnými, klidnými i vzrušujícími zážitky. Noc je smyslnost sama.
Avšak ten kdo se noci bojí, nemusí mít stejný názor jako já.
Noc přichází, když Slunce zachází a mizí z obzoru.

Bílé útesy Doverské

9. ledna 2014 v 18:17 Moje tvorba

Ikdyž jsem veselá jsou mé skladby plné melancholie.

"Nic není nemožné, pokud to neodporuje zdravému rozumu."

9. ledna 2014 v 18:08 Zajímavosti
"Nic není nemožné, pokud to neodporuje zdravému rozumu."

Co je vlastně zdravý rozum? Je to něco, co nám řekne: "Stop, už z tebe začíná být celkem dost velký magor. To už jde mimo tvůj zdravý rozum!"

Když po amputaci rukou prohlásí světově uznávaný kytarista, že hrát bude, i když ruce nemá. Není tohle právě okamžik, kdy přemýšlíte, že ten člověk ztratil zdravý rozum a že neví, co říká? Tak jak je možné, že se mu to nakonec podaří? Všechno je možné i bez špetky zdravého rozumu. Jen člověk musí mít silnou vůli a hodně si věřit.

Když se chce, tak všechno jde i to, co je možná z hlediska zdravého rozumu nemožné. Když lidé se rozhodli, že poletí na měsíc. Tak to vypadalo nemožně, vzápětí až dost nepravděpodobně. Kolik lidí si myslelo, že se zbláznili, že patří akorát tak do blázince. A ono se to podařilo, i když to ze začátku vypadalo jinak.

Zdravý rozum má v sobě zabudovaný asi každý člověk. Otázkou je, jak často ho používá. Nic není nemožné a je to tak je to otázka času, kdy člověk vymyslí stroj času, elixír mládí. Snad zní má slova jak z nějakého magického příběhu, ale je to tak. Lidé si už od počátku říkali: "Tohle není možné, to se nikdy nemůže stát." Máme svět plný automobilů, počítačů, mobilů, praček a dalších vymožeností. Před několika sty lety i tyto věci pro nás už zcela normální, byli v očích jiných nemožné. Jde o vědecký pokrok. O pokrok, který je každý rok neustále větší a který dává zabrat hodně lidem, kteří si potrpí na stereotyp a nic nechtějí měnit. Nepředstavitelné je pro mnoho lidí i to, že by muž mohl porodit dítě nebo, že by se ženě narodilo víc jak 6 dětí najednou a všechny by přežila.

Inspirace

1. ledna 2014 v 22:13 Zajímavosti
Inspiraci hledám často a to popravdě řečeno kdekoliv.


Klavír je moje láska. Bez něho bych si svůj svět plný malých radostí nedokázala představit. Když předním sedím a přemýšlím, jakým tónem bude začínat moje nová skladba. V hlavě se mi roztančí milióny fantazií, melodií, ale inspiraci převážně mám z toho, jak se cítím, když dobře jsou skladby durové…, ale převážná většina mých skladeb je molového rázu. Inspiraci vidím venku za oknem, u mě doma v pokoji, v tramvaji - směr domov i v procházce ve dvou. Inspirace je taková mystická síla pro mě. Je to něco, co v člověku vyvolává nepopsatelný pocit. Dává naději každému. Je něčím, co člověk potřebuje k tvoření, ale i životu. Já tuhle inspiraci vnímám zcela kladně.


Inspirací je pro mě i jen myšlenka na něco pěkného. Když se tak stane a já myslím na něco pěkného obvykle mě to inspiruje v tom, abych měla hezčí den. Inspiraci hledá i člověk, který by rád pomohl, ale neví jak.

Život je o hledání inspirace.